Makes Your Holiday Better
info@mitostour.com 0532 6772173
Yer: Bükreş
Rezervasyon!
 • Romanya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Bükreş ülkesinin kültür, endüstri ve yönetim merkezidir. Gelişmiş ulaşım ağlarına sahip şehir eğitime, sanata ve mimariye önem verilen ve tarihi ile doğal güzellikleri ile insanda yerleşme arzusu bırakan bir yerleşim bölgesidir.

  Doğu’nun Paris’i olarak bilinen şehrin tarihi geçmişi ise antik çağlara uzanmaktadır. Bükreş tarih boyunca önemli bir yer olmuştur ve bu yüzden de büyük yıkımlar ve yeniden yapılanmalara sahne olmuştur.

  1459 yılında Bükreş Kalesi ismiyle bu adı almış olan şehir; 18. yüzyıl itibariyle gelişen ve nüfus olarak büyüyen bir kent yapısına dönmüştür fakat gelişim süreci boyunca devrimler, yangınlar, yıkımlar, savaştan kalan izler görmüş ve şehir düzenini bunların üzerine oturmak durumunda kalmıştır. 1861 yılına gelindiğinde ise kurulan Romanya Prensliği’nin başkenti seçilen Bükreş gelişimini ve modernleşmesini hızlandırmış ve zaman içerisinde mimarisi, kültürü, yenileşmesi ile örnek bir şehir haline gelmiştir

 • 1.Gün Sabiha Gökçen-Bükreş

  Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarında saat 13:15’de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’na ait PC761 sayılı tarifeli sefer ile saat 15:20’de Bükreş’e uçuş ve saat 16:50’de Bükreş’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanı önündeki aracımızda buluşma ve aracımızla havalimanından hareket. Akşam saatlerinde yapacağımız panoramik turumuzda; Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  2.Gün Bükreş

  Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Grand Bükreş (Bükreş-Herastrau Park-Mogosaia Sarayı) turu için otelimizden hareket. İlk olarak Bükreş’in en büyük parkı olan Herastrau’da güne bol oksijenli bir başlangıç yapıyoruz. Burada verilecek serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradaki serbest zamanın bitiminde Mogosaia Sarayı’na hareket ediyoruz. Mogosoaia Köyü muhteşem sarayı ile ün yapmıştır. Bu saray Brancovenesc mimarisinin bütün özelliklerini taşımaktadır. Merdiven, balkon, kemer ve sütunlar geleneksel Romen tarzını yansıtmaktadır. Sarayda bulunan Brancovenesc müzesinde altın ve gümüşten yapılmış biblolar, nadir olarak bulunan kitaplar, el yazmaları, tablolar, tahta ve taştan yapılmış heykeller bulunmaktadır. Sarayı ve muhteşem güzellikteki bahçesini gezdikten sonra detaylı Bükreş turumuz için şehir merkezine hareket ediyoruz. Turumuzun ilk gününde panoramik olarak gördüğümüz yerleri ve eserleri rehberimiz eşliğinde detaylı olarak tanıyacağımız ve göreceğimiz turumuzda Çavuşesku’nun Sarayı olarak bilinen parlamento binasını da ziyaret etme şansına sahip olacağız (Standart tur yapılacak olup, rezervasyon gerekmektedir. Misafirlerimizin 1 gün önce katılımlarını bildirmeleri gerekmektedir.) Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romen Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

  3.Gün Bükreş (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)

  Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu turuna katılabilirler. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde Bükreş’e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  4.Gün Bükreş-Sabiha Gökçen

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Bildirilecek saatte buluşma ve havalimanına transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC760 sefer sayılı uçuş ile 17:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Saat 18:50’deİstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 • ADD_CONTENT_HERE